myrank
04 خرداد 1402 - 14:24

۴۰۰۰مترمربع دیوارکشی غیرمجاز اراضی کشاورزی کاشان تخریب شد

رئیس جهاد کشاورزی کاشان از تخریب ۴۰۰۰مترمربع دیوارکشی غیرمجاز اراضی کشاورزی کاشان خبر داد.

وحید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان ‌اظهار داشت: در راستای اجرای تبصره دو ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی چهار مورد دیوارکشی غیرمجاز در سطح چهار هزار مترمربع از اراضی کشاورزی بخش مرکزی دشت ماداب فین بزرگ تخریب شد.

وی با بیان اینکه گشت امور اراضی شهرستان، از هیچ گونه اقدامی در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی فرو گذار نخواهد بود، افزود: واحد حفظ کاربری اراضی کشاورزی در نظر دارد در یک برنامه منسجم و ادامه‌دار با حمایت دستگاه قضایی و پشتیبانی نیروی انتظامی اجرای احکام قضایی در خصوص تمامی ساخت سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان داشته باشد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل دخیل در اجرای این حکم و همکاری آنان با این اداره ابراز داشت: همکاری فرمانده و کادر کلانتری 14 ناجی‌آباد کمک شایانی به فرایند اجرای حکم تبصره دو ماده 10 داشتند.

وی گفت: اجرای حکم انجام شده در منطقه فین بزرگ براساس قانون تبصره دو ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی بوده و آنچه از ساخت و سازهای غیر مجاز که مشمول اجرای حکم نشده است مشمول ماده سه قانون مذکور بوده که در دست پیگیری در مراجع قضایی است.

انصاری با بیان اینکه اجرای این حکم شانزدهمین مرحله تخریب ساخت و ساز و دیوار کشی غیر مجاز در خرداد 1402 بود، تصریح کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی علاوه بر ضربه زدن به ااضی قابل کِشت به نوعی تهدیدی برای امنیت غذایی محسوب می‌شود و در این زمینه هیچگونه کوتاهی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/801/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237837